امروز شنبه, 05 بهمن 1398 - Sat 01 25 2020
گات ها؛ سروده های اشوزرتشت اسپنتمان:
" اندیشه نیک * گفتارنیک * کردارنیک "
اشویی بهترین است. اشویی خوشبختی است. خوشبختی از آن کسی است که خواستار بهترین اشویی باشد.
راه در جهان یکی است و آن راه راستی(اشویی) است.
 

 

 

 

 

 

 

باشندگی و اجرا گروه کر فروهر در سپاسداری از سعید تقوی

پسین 5شنبه، 30 آبان ماه 1392، به همراه برگزاری جشن آذرگان در سالن خسروی،  

مراسم سپاسداری ازسعید تقوی؛ مدیر اداره اقلیت­ های وزارت ارشاد با همیاری نمایندگان ارگان های زرتشتی تهران برگزار گردید. سعید تقوی، با کارنامه درخشان خود، 16 سال همراهی با تمامی اقلیت­ های دینی ایران را همراه دارد.

رستم خسرویانی؛ فرنشین انجمن زرتشتیان تهران از سعيد تقوي، مدير بخش اقليت‌هاي وزارت ارشاد بابت ١٦ سال تلاش و همياري با اقليت‌ها سپاسگزاري كرد.

 موبد رشید خورشیدیان؛ فرنشین انجمن موبدان از ياري‌رساني‌ ایشان در چاپ کتاب‌های مربوط به زرتشتیان، سپاسگزاری کرد. وی جشن آذرگان را به همكيشان شادباش گفت و افزود: «همه‌ي انسان‌های جهان از یک پیکر هستند. زرتشتیان، مسلمانان و پيروان دين‌هاي دیگر همواره باید در کنار یکدیگر باشند. همه‌ي دين‌ها آمده‌اند تا کاری کنند که همه‌ي ما، انسانيت محوري را در پيش بگيريم.»

پرويز اهورایی؛ فرنشین پیشین سازمان جوانان زرتشتی تهران(فروهر) از دیگر سخنرانان این برنامه بود. وی تاكيد كرد: «انتشارات فروهر با ياري «تقوی» توانست 120 نسخه کتاب دین زرتشتی را چاپ نماید و باشندگی پررنگی در نمایشگاه کتاب داشته باشیم.»

 

توران شهریاری از چهار آخشیج سخن گفت و افزود: «آتش، نخستین رکن تمدن است و اگر آتش کشف نمی‌شد، تمدن انساني نابود می‌شد.» وی چكامه‌اي را كه براي سعيد تقوي سروده‌ بود، برای همگان بازخواند و سروده‌ي را نيز درباره‌ي «فر و شكوه ايران» بازخواني كرد.

بانو پریا ماوندی گردانندگی این آیین سپاسداری را برعهده داشت و با سخنوری شیوا و اجرای زیبای شاهنامه ­خوانی و بازخوانی سروده توران بهرامی، مورد سپاسگزاری و تشویق بسیار سعید تقوی، مسوولان و همکیشان باشنده قرارگرفت.
بابک سلامتی، سردبیر دوهفته‌نامه‌ی«امرداد» يكي از سخنرانان اين برنامه بود و افزود: «ما احساس آزادي‌ كه داريم را مديون تقوي هستيم.»

اسفندیار اختیاری؛ نماینده ایرانیان زرتشتی که به دلیل مسایل­کاری در شهرستان یزد به سر می برد، پیام سپاس و تشکر خود را از ایشان ابراز نمودند.

سعید تقوی؛ مدير بخش اقليت‌هاي وزارت ارشاد گفت: «16 سال پیش در یک مراسم سدره پوشی در همین تالار به هازمان زرتشتي معرفی شدم. شادروانان موبد رستم شهزادی و موبد جهانگير اشیدری نیز در آن مراسم بودند. در آن زمان دادن مجوز به برنامه‌هاي اقليت‌ها دشوارتر از امروز بود اما اين روزها، چنين كارهايي به آساني صورت مي‌پذيرد.»
وي گفت: «اقلیت‌های ديني به من بسیار لطف دارند و من از شما سپاسگزارم که به من یاری رساندید تا در کنار هم به خوبی کار کنیم.»
 در پایان برنامه، از سعيد تقوي با پيشكش‌هايي كه از سوي نمايندگان همه‌ي ارگان­ های زرتشتي آماده شده بود، سپاسداري شد.


گروه همسرايان فروهر، در این آیین سپاسداری با دعوت انجمن زرتشتیان تهران به عنوان نماینده موسیقی زرتشتیان به اجرا برنامه پرداخت. سروده‌هاي این اجرا «اشم و و هو»، «اي وطن» و «آزادی» بود. در آغاز پیشینه ­ای از بنیان­ گذاری کروه کر فروهر و افتخارات آن به آگاهی باشندگان رسید. هموندان گروه کر فـروهر در این اجرا:

سوپرانو: مهسا کیومرثی، یاسمن دهنوی­ زاده، گلنازگشتاسبی، یاسمن­ خسروپور، نگین نمیرانیان./ آلتو: ماهور مبارکه، نوشین معاونت، فرناز گشتاسبی، شهرزاد جاویدپور./ تنور: فرزام فروزان، آریا گشتاسبیان، سیاوش مزداپور./ باس: شایان رستمی، هرمز خسرویانی، سیروس ایرانی­ پور./

نوازنده پیانو: پدرام افشاری./ رهبر و تنظیم ­کننده قطعات: فرامرز رشیدی./ سرپرست: دادبه اورنگی./

 

 

 

 


© تمامی حقـوق این تارنما متعلق به سازمان جوانان زرتشتی تهران می باشد.
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .