امروز شنبه, 05 بهمن 1398 - Sat 01 25 2020
گات ها؛ سروده های اشوزرتشت اسپنتمان:
" اندیشه نیک * گفتارنیک * کردارنیک "
اشویی بهترین است. اشویی خوشبختی است. خوشبختی از آن کسی است که خواستار بهترین اشویی باشد.
راه در جهان یکی است و آن راه راستی(اشویی) است.
 

 

 

 

 

 

 

سی و چهارمین کارگروه دینی زرتشتیان سراسر کشور برگزار شد

سی و چهارمین کارگروه دینی زرتشتیان سراسر کشور، بامداد آدینه پانزدهم آبان ماه در محل دبیرخانه کارگروه دینی در سازمان فروهـر برگزار شد.

در ابتدا این نشست هموندان کارگروه دینی، با باشندگی در سرصف، دانش آموزان و آموزگاران کلاس های دینی سازمان فروهـر را در نیایش صبحگاهی و کشتی نو نمودن به صورت گروهی، همراهی نمودند. پریوش خدادادی؛ دبیر کارگروه دینی به نمایندگی از سوی سازمان فروهـر از دانش آموز هومان پورمستدام به جهت کسب مدال برنز پایه هفتم در مسابقات جهانی ریاضی که در کشور چین برگزار گردیده بود، قدردانی نمود و اسفندیار اختیاری؛ نماینده ایراینان زرتشتی نیز با پیش کشی از ایشان سپاسداری نمود.

نشست کارگروه از 9 بامداد در تالار سازمان جوانان زرتشتی تهران آغاز گردید. در ابتدا دادبه اورنگی؛ نایب رییس سازمان فروهـر از همگان بابت غیبت رییس سازمان در کارگروه دینی به دلیل سفر به خارج از کشور ایشان، عذرخواهی نمود و به نمایندگی از سوی هیئت مدیره سازمان با اشاره به دستاوردهای کارگروه دینی زرتشتیان سراسر کشور از سال 88 تاکنون، از نماینده ایرانیان زرتشتی، انجمن زرتشتیان تهران، انجمن موبدان تهران، گروه مولفین کتاب های دینی و اوستا زرتشتیان، بنیاد سیروس یگانگی، مسوولان مدارس زرتشتی، آموزگاران دینی و نمایندگان انجمن ها و ارگان های زرتشتی سراسر کشور، دبیر کارگروه دینی، همکیشان، خیراندیشان و نیک اندیشان هازمان زرتشتی به جهت باشندگی پیوسته در نشست های کارگروه و همراهی، همیاری و انتقادهای سازنده آنها در به ثمر نشستن اهداف و دستاوردهای کارگروه دینی سراسر کشور، سپاسگزاری و قدردانی نمود.

سپس نمایندگان انجمن ها و مدارس زرتشتی گزارشی از بازگشایی کلاس های دینی سراسر کشور در سال تحصیلی 94- 95 ارائه نمودند و همگان از بنیاد سیروس یگانگی به جهت تهیه و در اختیار قراردادن شال، کلاه و سدره و کشتی برای دانش آموزان پایه اول و پنجم دبستان کلاس های دینی سراسر کشور، قدردانی و سپاسگزاری نمودند.

بحث و تبادل نظر در مورد طرح پرورشی و ضرورت آن، تاثیر و لزوم سدره و کشتی نو نمودن به صورت گروهی در کلاس های دینی و سرصف، ارائه سی دی پرورشی آیین کشتی نو نمودن توسط بنیاد سیروس یگانگی، تعیین زمان آزمون دینی هماهنگ ترم نخست مدارس غیر زرتشتی، بررسی و لزوم آموزش دین دبیره و آموزش اوستاهای بایسته،  و ... از گفتگوهای انجام شده در این نشست بود.

 

 

 


© تمامی حقـوق این تارنما متعلق به سازمان جوانان زرتشتی تهران می باشد.
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .