امروز شنبه, 05 بهمن 1398 - Sat 01 25 2020
گات ها؛ سروده های اشوزرتشت اسپنتمان:
" اندیشه نیک * گفتارنیک * کردارنیک "
اشویی بهترین است. اشویی خوشبختی است. خوشبختی از آن کسی است که خواستار بهترین اشویی باشد.
راه در جهان یکی است و آن راه راستی(اشویی) است.
 

 

 

 

 

 

 

برگزاری جشن تیرگان و آیین گهنبار در کوشک ورجاوند

آدینه 12 تیرماه 1394، همچون سالیان پیشین جشن تیرگان و آیین آبریزان با همیاری همکیشان از بامداد تا پسین و به میزبانی سازمان فروهر در کوشک ورجاوند برگزار گردید، پسین نیز در تالار کوشک ورجاوند آیین گهنبار(چهره میدیوشهم ­گاه) برگزار گردید. نخست موبدیار گودرز مـاوندی با شادباش جشن تیرگان، از همازوری و فلسفه برگزاری گهنبار گفت و سپس آیین گهنبار چهره میدیوشهم­ گاه توسط موبدیاران گودرز مـاوندی و راشین جهانگیری و با باشندگی تعداد فزونی از همکیشان در کوشک ­ورجاوند برگزار گردید. در ادامه از موبدیاران با شاخه گل و قند سبزی سپاسگزاری شد و از باشندگان با شیرینی و شربت، لرک و هندوانه پذیرایی شد. برنامه­ های پایانی جشن تیرگان با گردهم­ آیی شاد تا شامگاه در کوشک ورجاوند ادامه داشت.

درود می­ فرستیم به فروهر پاک "روانشاد دکتر فریدون ورجـاوند" که چنین سرمایه­ ای را برای شادی افزونی همکیشان در برگزاری جشن­ ها و آیین­ های زرتشتی به جا گذاشتند. روانشان شاد و بهشت جایگاهشان باد

 

 

 


© تمامی حقـوق این تارنما متعلق به سازمان جوانان زرتشتی تهران می باشد.
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .