امروز شنبه, 05 بهمن 1398 - Sat 01 25 2020
گات ها؛ سروده های اشوزرتشت اسپنتمان:
" اندیشه نیک * گفتارنیک * کردارنیک "
اشویی بهترین است. اشویی خوشبختی است. خوشبختی از آن کسی است که خواستار بهترین اشویی باشد.
راه در جهان یکی است و آن راه راستی(اشویی) است.
 

 

 

 

 

 

 

جشن خوانی در خانه سـرور ایدون

پنج شنبه 16 اردیبهشت ماه 95، از ساعت 9 بامداد آیین جشن خوانی به مناسبت باشندگی نیک اندیشان خدایار ایدون و همسر گرامیشان در خانه سرور ایدون با همیاری هموندان سازمان جوانان زرتشتی تهران و با دهش خانواده ایدون و با باشندگی شماری از همکیشان در محل خانه سرور ایدون، برگزار گردید. موبدیار گودرز ماوندی، موبد مهراب وحیدی و موبدیار پریا ماوندی برگزاری آیین جشن خوانی را برعهده داشتند.

مالکیت خانه سرور ایدون در سال 1350 توسط فرزندان روانشاد رشید ایدون و به نامگانه همسرشان(سرور ایدون) در سه طبقه به سازمان جوانان زرتشتی تهران اهداء و واگذار شد تا از آن برای اسکان زوجین جوان زرتشتی و افراد کم توان مالی استفاده شود.

دادبه اورنگی به نمایندگی از سوی هیئت مدیره سازمان فروهـر نیز از خانواده خدایار ایدون به جهت دهشمندی و حمایت هایشان، از موبد و موبدیاران به جهت برگزاری آیین جشن خوانی و از سپنتا و ساسان نیکنام به جهت همیاری در طراحی و نصب کاشی کاری جدید خانه سرور ایدون و تابلو عکس روانشاد سرور ایدون که در محل خانه به خواست و نیت خانواده ایدون انجام دادند، سپاسگزاری و قدردانی نمود و سپس از باشندگان با چای، شیرینی، لرک و میوه، پذیرایی شد.

در نهایت باشندگان و ساکنین آپارتمان خانه سرور در کنار یکدیگر با خانواده ایدون و مسئولان سازمان فروهـر، عکس یادگاری گرفتند و از درگاه اهورامزدا برای بازماندگان روانشادان سرور و رشید ایدون؛ تندرستی، دیزیوی و شادیزیوی خواستار شدند.

 

 


© تمامی حقـوق این تارنما متعلق به سازمان جوانان زرتشتی تهران می باشد.
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .