امروز پنج شنبه, 08 اسفند 1398 - Thu 02 27 2020
گات ها؛ سروده های اشوزرتشت اسپنتمان:
" اندیشه نیک * گفتارنیک * کردارنیک "
اشویی بهترین است. اشویی خوشبختی است. خوشبختی از آن کسی است که خواستار بهترین اشویی باشد.
راه در جهان یکی است و آن راه راستی(اشویی) است.
 

 

 

 

 

 

 

آموزش تئوری موسیقی، سلفـژ(نت خوانی) در سازمان فـروهـر

گروه همسـرایان فـروهـر در نظر دارد دوره جدید آموزش تئوری موسیقی، سلفـژ(نت خوانی) را برای تکمیل پارت های هم آوازی خود، برگزار نماید.

از اینرو از تمامی جوانان و همکیشان زرتشتی که تمایل به فراگیری آموزش سلفـژ و باشندگی در گروه کـر فروهـر را دارند، خواسته شده است نسبت به نام نویسی همت گمارند تا برای تعیین وقت و مصاحبه دعوت شوند.

گروه کـر فروهـر از مهرماه 1388 در سازمان فروهـر پایه گذاری شد و تاکنون چندین بار افتخار باشندگی در جشنواره بین المللی موسیقی فجر، جشنواره های برگزیده کشوری و جشن ها و همایش های ملی و زرتشتی را داشته است.

گفتنی است، تنها شرط برای پذیرش در گروه کـر فـروهـر ، همت به فراگیری و باشندگی در تمرینات گروه می باشد، نه صدای خوب !

همکیشان برای آگاهی بیشتر و نام نویسی با دفتر سازمان فروهـر تماس حاصل نمایید.    88809665

 

آخرین به روز رسانی در یکشنبه, 30 فروردين 1394 09:21

بازدید: 1457

هنرنمایی گروه همسرایان فروهر در بیست و نهمین ...

 گروه کـر(همسرايان) فـروهـر از مهرماه سال 1388 در سـازمان جوانان زرتشتي تهران به رهبری فرامـرز رشيدی و سرپرستی دادبـه اورنگي بنيان­ گذاري شد. گروه كـر فروهـر ويژه ­ی زرتشتيان ايران است که با وجود مدت زمان کوتاه بنيان­ گذاری، توانسته­ است اجراهای گوناگونی در جشنواره ­های بین ­المللی و کشوری موسیقی ایران، جشن­ های ملی ايرانيان و زرتشتیان و همايش­ هاي کشوری داشته باشد.

 کسب رتبه ­های برتر در جشنواره موسيقی زرتشتيان سراسر کشور، هنرنمايي در چندین دوره جشنواره بین­ المللی موسیقی فجر، جشن­ هاي گوناگون ملی ايرانيان و زرتشتيان، بزرگداشت پنجاهمين سال بنيان ­گذاری سازمان جوانان زرتشتی تهران و برپايي کنسرت­ های گوناگون، بخشي از پيشينه فعاليت­ های گروه کـر فـروهـر مي­ باشد.

گروه کـر فـروهـر نخستين گروه کـر زرتشـتيان ايـران است که در جشنواره بين ­المللی موسيقی فجـر افتخار حضور داشته ­است و پيوسته بر فزوني آگاهی، دانش و فرهنگ موسيقی نوجوانان و جوانان زرتشتيان ايران، کوشيده است.

 آدینه 25 بهمن ماه 92، گروه همسرایان فروهر برای باشندگی بهتر در جشنواره فجر و آشنایی با محیط و امکانات و تست صدا و نور در برج آزادی به تمرین پرداخت. در این آمادگی نهایی کوارتت زهی گروه، هموندان گروه را همراهی نمودند.

 «گروه کر فروهر با دو سري كار در اين جشنواره شركت نمود؛ قطعه‌هايي به صورت آكاپلا( بدون ساز) و قطعه‌هاي ديگري با همراهي كوارتت زهي و پيانو اجرا شد. قطعه‌ها به زبان‌هاي اوستایی، دری، فارسي، آلماني، ايتاليايي و فرانسوي بودند. گروه کر فروهر براي نخستين بار قطعه‌ي “پيرسبز چك‌چكو”  را به زبان دري در جشنواره فجر اجرا نمود.

گروه همسُرایان فـروهـر برای دومین سال است که به عنوان نخستین و تنها نماینده گروه کرال زرتشتیان ایران،  افتخارِ باشندگی در جشنواره بین المللی موسیقی فجر را دارد. هنرنمایی گروه کر فروهر در بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، چهارشنبه 30 بهمن ماه، ساعت 7 پسین در برج آزادی تهران بوده است.

 هموندان گروه: سـوپرانو: مهسا کيومرثی، ياسمن دهنوی­زاده، گلناز گشتاسبی، ياسمن خسروپور، مهسا خدایی، نگین نمیرانیان، ماندانا گشتاسبی./ آلتـو: ماهور مبارکه، نوشين معاونت، فرناز گشتاسبی، شهرزاد جاویدپور، یاسمن موبدشاهی./. تنـور: فرزام فروزان، آریا گشتاسبیان، افرند دينی، سياوش مزداپور./ بـاس: شايان رستمی، هرمز خسرویانی، سيروس ايرانی­پور./ نوازنده پيانو: پدرام افشاری./ رهبر: فرامرز رشيدی./ سرپرست: دادبه اورنگی./ با همراهی کوارتت­زهی فـروهـر.

 

نام قطعه                                       آهنگ­ساز/ تنظيم ­کننده/ شاعر

 اشـم و وهـو                                     فرامرز رشیدی/ گات­ ها؛ سروده­ های اشوزرتشت اسپنتمان

 آی سرکتـل                                      محلی/ گریگوریان

 پیرسبز چک­چـکو                                  محلی/ دری زرتشتی

 ای وطـن                                        فرامرز رشيدی/ توران بهرامی

 آزادی                                           گلنوش خالقی/ گلنوش خالقی

 Erlaube Mir                         hannes Brahms

 Come Again                            John Dowland

 Komm Heiliger Geist                                   J.S.Bach       

 In Dulci Jubilo                                   J.S.Bach

 Lascia Ch'io Pianga                              G.F.Handel

      
گروه کر فروهر زرتشتیان ایران افتخار هنرنمایی با گروه­های کر ارامنه ایران و کر کلیمیان ایران را در جشنواره بین المللی موسیقی فجر داشته ­است.
در شامگاه 30 بهمن در برج آزادی تهران، اسفندیار اختیاری؛ نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس، لوریس چکناواریان؛ آهنگساز نامی و رهبر ارکستر، موبد فیروزگری، موبد هنگامی، موبد ماوندی و هموندان انجمن زرتشتیان تهران و دیگر مسوولان و هموندان ارگان­ها و نهادهای زرتشتی ایران به دعوت گروه در این جشنواره باشنده بودند و اجرا گروه کر فروهر را نظاره­ گر بودند.

 

 

 

 

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1393 21:39

بازدید: 3844

باشندگی و اجرا گروه کر فروهر در سپاسداری از سعید تقوی

پسین 5شنبه، 30 آبان ماه 1392، به همراه برگزاری جشن آذرگان در سالن خسروی،  

مراسم سپاسداری ازسعید تقوی؛ مدیر اداره اقلیت­ های وزارت ارشاد با همیاری نمایندگان ارگان های زرتشتی تهران برگزار گردید. سعید تقوی، با کارنامه درخشان خود، 16 سال همراهی با تمامی اقلیت­ های دینی ایران را همراه دارد.

رستم خسرویانی؛ فرنشین انجمن زرتشتیان تهران از سعيد تقوي، مدير بخش اقليت‌هاي وزارت ارشاد بابت ١٦ سال تلاش و همياري با اقليت‌ها سپاسگزاري كرد.

 موبد رشید خورشیدیان؛ فرنشین انجمن موبدان از ياري‌رساني‌ ایشان در چاپ کتاب‌های مربوط به زرتشتیان، سپاسگزاری کرد. وی جشن آذرگان را به همكيشان شادباش گفت و افزود: «همه‌ي انسان‌های جهان از یک پیکر هستند. زرتشتیان، مسلمانان و پيروان دين‌هاي دیگر همواره باید در کنار یکدیگر باشند. همه‌ي دين‌ها آمده‌اند تا کاری کنند که همه‌ي ما، انسانيت محوري را در پيش بگيريم.»

پرويز اهورایی؛ فرنشین پیشین سازمان جوانان زرتشتی تهران(فروهر) از دیگر سخنرانان این برنامه بود. وی تاكيد كرد: «انتشارات فروهر با ياري «تقوی» توانست 120 نسخه کتاب دین زرتشتی را چاپ نماید و باشندگی پررنگی در نمایشگاه کتاب داشته باشیم.»

 

توران شهریاری از چهار آخشیج سخن گفت و افزود: «آتش، نخستین رکن تمدن است و اگر آتش کشف نمی‌شد، تمدن انساني نابود می‌شد.» وی چكامه‌اي را كه براي سعيد تقوي سروده‌ بود، برای همگان بازخواند و سروده‌ي را نيز درباره‌ي «فر و شكوه ايران» بازخواني كرد.

بانو پریا ماوندی گردانندگی این آیین سپاسداری را برعهده داشت و با سخنوری شیوا و اجرای زیبای شاهنامه ­خوانی و بازخوانی سروده توران بهرامی، مورد سپاسگزاری و تشویق بسیار سعید تقوی، مسوولان و همکیشان باشنده قرارگرفت.
بابک سلامتی، سردبیر دوهفته‌نامه‌ی«امرداد» يكي از سخنرانان اين برنامه بود و افزود: «ما احساس آزادي‌ كه داريم را مديون تقوي هستيم.»

اسفندیار اختیاری؛ نماینده ایرانیان زرتشتی که به دلیل مسایل­کاری در شهرستان یزد به سر می برد، پیام سپاس و تشکر خود را از ایشان ابراز نمودند.

سعید تقوی؛ مدير بخش اقليت‌هاي وزارت ارشاد گفت: «16 سال پیش در یک مراسم سدره پوشی در همین تالار به هازمان زرتشتي معرفی شدم. شادروانان موبد رستم شهزادی و موبد جهانگير اشیدری نیز در آن مراسم بودند. در آن زمان دادن مجوز به برنامه‌هاي اقليت‌ها دشوارتر از امروز بود اما اين روزها، چنين كارهايي به آساني صورت مي‌پذيرد.»
وي گفت: «اقلیت‌های ديني به من بسیار لطف دارند و من از شما سپاسگزارم که به من یاری رساندید تا در کنار هم به خوبی کار کنیم.»
 در پایان برنامه، از سعيد تقوي با پيشكش‌هايي كه از سوي نمايندگان همه‌ي ارگان­ های زرتشتي آماده شده بود، سپاسداري شد.


گروه همسرايان فروهر، در این آیین سپاسداری با دعوت انجمن زرتشتیان تهران به عنوان نماینده موسیقی زرتشتیان به اجرا برنامه پرداخت. سروده‌هاي این اجرا «اشم و و هو»، «اي وطن» و «آزادی» بود. در آغاز پیشینه ­ای از بنیان­ گذاری کروه کر فروهر و افتخارات آن به آگاهی باشندگان رسید. هموندان گروه کر فـروهر در این اجرا:

سوپرانو: مهسا کیومرثی، یاسمن دهنوی­ زاده، گلنازگشتاسبی، یاسمن­ خسروپور، نگین نمیرانیان./ آلتو: ماهور مبارکه، نوشین معاونت، فرناز گشتاسبی، شهرزاد جاویدپور./ تنور: فرزام فروزان، آریا گشتاسبیان، سیاوش مزداپور./ باس: شایان رستمی، هرمز خسرویانی، سیروس ایرانی­ پور./

نوازنده پیانو: پدرام افشاری./ رهبر و تنظیم ­کننده قطعات: فرامرز رشیدی./ سرپرست: دادبه اورنگی./

 

 

 

 

آخرین به روز رسانی در یکشنبه, 31 فروردين 1393 18:28

بازدید: 2269


© تمامی حقـوق این تارنما متعلق به سازمان جوانان زرتشتی تهران می باشد.
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .